596 711 769 |  skola@zsdvorskeho.eu |   B. Dvorského 1049/1, Ostrava-Bělský Les, 700 30 | IČ: 70978352

↓  menu ↓ 

Závody ve skoku vysokém se našim organizátorům moc povedly

Po několika letech jsme obnovili tradici vánočních závodů ve skoku vysokém s názvem Vánoční laťka. Původní termín před Vánoci musel být z důvodu nepříznivého počasí zrušen a přesunut na 20. leden, a tak se z Vánoční laťky stala laťka Novoroční. V konkurenci sedmi přihlášených škol a necelé stovky závodníků jsme se vůbec neztratili. O tom si přečtěte níže a podívejte se taky na fotky i videa.

Naše žákyně je jedna z nejlepších v republice i na světě v pozoruhodném sportu – Indoor Skydivingu

Není moc teenagerů, kteří by se mohli pochlubit předními příčkami ze sportovních klání na celostátní i světové úrovni. Naše žákyně Elen Zielinská (8. B) se tím pochlubit může. Získala totiž první místo v ČR a druhé v poměření s celky ze světa ve sportu, který možná ani neznáte. Jmenuje se vnitřní parašutismus (anglicky Indoor Skydiving), a jestli se o tom chcete dovědět více, tak čtěte dál tento článek.

Účastníci projektu Children of a Green World se setkali ve španělské Granadě

V průběhu 1. poloviny ledna proběhlo udílení cen a kick off meeting ve španělské Granadě, čímž započal nový Erasmus+ projekt, který škola v minulém roce získala, Children of a Green World. Projektu se účastní škola z Lotyšska – Adazu vidusskola, Řecka 2nd Primary School of Nafpaktos „Giannis Vlachogiannis“, Turecka TED Antalya Koleji Özel Ortaokulu a nezisková vzdělávací organizace ze Španělska AGIFODENT. Níže najdete podrobnosti i fotky.

Žáci se ve videokonferenci setkali s ombudsmanem

Žáci naší školy, kteří se zapojili do výzvy veřejného ochránce práv „Zkusme to změnit“, měli výjimečnou možnost spolupráce s panem ombudsmanem. V prosinci se vybraní zástupci Marek Popelář a Valentýna Votrubová z třídy 8. A, kteří navštěvují pravidelně školní parlament, zapojili do online setkání. Žáci se pod vedením paní učitelky Kristýny Kubištové pečlivě připravovali na danou problematiku, kterou následně představili při online debatě. Pan ombudsman žákům poté zaslal zpětnou vazbu, z které měli velkou radost, a je pro ně motivací při dalších postupech k naplnění projektu. Tým veřejného ochránce práv poslal také žákům dárečky za jejich aktivní účast a děkovný list. Níže najdete fotky a vyjádření našich dvou účastníků projektu. K. Kubištová

TV Polar o nás vysílá, Jižní listy o nás píší!

Podívejte se na reportáž TV Polar o projektu s Cirkusem trochu jinak, odkaz najdete níže v článku. V lednových Jižních listech najdete na straně 19 hned dva články o naší škole. Jeden text informuje o projektech EU, kterých se letos nově účastníme, druhý je pak věnován výsadbě dřevin v areálu naší školy. Je skvělé, že také tentokrát vychází celostránková Junior redakce! Svými příspěvky ji opět naplnili výhradně naši žáci (str. 17). Odkaz na lednové Jižní listy najdete níže v tomto článku. J.G.

Nové projekty v rámci programu Erasmus+, do kterých se zapojíme v tomto roce

V roce 2023 plánujeme zahájit realizaci hned tří projektů financovaných z programu Evropské Unie Erasmus+. Mezi dlouhodobé priority školy patří výuka cizích jazyků, podpora sportovně zaměřených žáků a také šetrný postoj žáků k ochraně životního prostředí. Na všechna tato témata reagují nové projekty školy podpořené v rámci programu Erasmus+. Níže v článku si o nich můžete přečíst.

Ve výtvarné soutěži se nám podařilo obsadit všechna tři medailová místa!

Dětství bez násilí, tak se jmenuje výtvarná soutěž, kterou organizuje tým Světové školy a Obchodní akademie Ostrava – Mariánské Hory. Obrázky hodnotila tříčlenná porota zkušených výtvarnic. První tři místa obsadily žákyně naší školy, a to rovnou z jedné třídy. Těšit se mohly z poutavých knižních darů. A jména našich úspěšných autorek? Ta najdete níže v tomto článku stejně jako odkaz na stránky organizátora soutěže, kde se o našem úspěchu také píše. A podívejte se taky na fotky našich vítězek!

V Ostravských sportovních hrách průběžně vedeme!

Ostravské sportovní hry jsou souhrnem soutěží, které se konají v průběhu školního roku. Velmi nás těší, že na konci roku kalendářního nacházíme naši školu na prvním místě průběžného pořadí. „Dík za to patří jak žákům – sportovcům, kteří nás tak skvěle reprezentují, tak samozřejmě také pedagogům vyučujícím tělesnou výchovu, bez jejichž práce bychom se žádnými úspěchy pochlubit nemohli,“ uvedl ředitel školy Miloš Kosík. „Milí žáci, nechť je vám naše průběžné prvenství inspirací k dalšímu pohybu a sportování, a to i během vánočních prázdnin!“ doplnil pan ředitel. Níže najdete odkaz na dokument s pořadím škol v Ostravských sportovních hrách. J.G.