596 711 769 |  skola@zsdvorskeho.eu |   B. Dvorského 1049/1, Ostrava-Bělský Les, 700 30 | IČ: 70978352

↓  menu ↓ 

Rozšířená zájmová činnost školní družiny 2022/2023

 

15.00 hod – 16.30 hod

Pondělí          Modelář/papírové modely                                    vych. Martin Svoboda

Úterý             Kuchtíci                                                                    Mgr. Lucie Buranská

Úterý             Keramika/začátečníci                                            vych. Jana Kotalová

Středa           Hraví čtenáři                                                             Mgr. Lucie Buranská

Středa           Keramika/pokročilí                                                 vych. Jana Kotalová

Středa           Pohybové hry                                                           Andrea Mičaníková,DiS.

Čtvrtek         Kuchtíci                                                                    Mgr. Lucie Buranská

Čtvrtek         Motalinky/netradiční výtvarné techniky           vych. Ludmila Dziadkowiecová

Informujeme o našich akcích

Barevný týden v ŠD

V týdnu od 29. května do 2. června probíhala ve školní družině akce s názvem Barevný týden. Každý den byl zaměřený na jinou barvu a děti plnily tematicky zaměřené aktivity. Dozvěděly se, proč hmyz bzučí, jak funguje koloběh vody, a proč je nebe modré. Vyráběly se včelí úly, mraveniště, vodníci, ovocné špízy, hrála se divadélka o Červené Karkulce a malovalo se na chodník. Na konci týdně děti dostaly kartičku, na které měli celý Barevný týden ohodnotit. Dle hodnocení si děti všechny dny užily a rádi se do něj zapojily.      Za ŠD Valerie Mentznarowská

Rozšířená zájmová činnost ve školní družině, kroužek Pohybové hry

Děti přihlášené do tohoto družinového kroužku navštěvují každou středu od 15:00 hod. Pohybové hry. Hrajeme nejen pohybové hry, ale i míčové a závodivé hry, cvičíme např. na žebřinách, lavičkách, se švihadly, s obručemi. Právě obruče, společně s prolézacím tunelem, byly nově zakoupeny pro tento školní rok. Ke Dni dětí žáci dostali pěnové míče. A. Mičaníková

Noc v knihovně se školní družinou

Víte, že z jednoho stromu vznikne v průměru padesát knih? Že nejmladší autor vydal knihu v pěti letech? Že Pipilota Citrónie Cimprlína Mucholapka Dlouhá Punčocha je celé jméno obyvatelky Vily Vilekuly?
Nejen tyto zajímavosti se dozvěděli žáci, kteří si z pátku 26. na sobotu 27.května užili Noc v knihovně. Děti z družinového kroužku Hravé čtení a nadšení čtenáři pravidelně navštěvující naši školní knihovnu zažili opravdové knižní
dobrodružství.
Večerní program ve školní knihovně byl zaměřený na knihy a písmo. Přiřazovali jsme k sobě knižní kuriozity, udělali si čtenářský test. Také jsme se hravou formou seznámili se čtyřmi druhy písma: s egyptskými hieroglyfy, hlaholicí, morseovkou a Braillovým písmem. Svá křestní jména jsme do nich převáděli. Poté jsme se na družinové chodbě navečeřeli a každý představil knihu, kterou si přinesl. Po večerní hygieně jsme ulehli do spacáků plni očekávání, co nás čeká další den.
Sobotní ráno jsme začali pohádkovou rozcvičkou. Největší úspěch u dětí měl cvik: běž jako Koblížek, který utíká před liškou. Po snídani jsme vyráběli příšerky – knižní záložky. Největší odměnou pro bibliofily jsou knihy a tak si i
naši malí čtenáři odnášeli domů novou knížku a čtenářský diplom.
Lucie Buranská, Jana Kotalová, Martin Svoboda

Poznáváme Evropu v družině

Ve školní družině proběhl projekt Poznáváme Evropu.
Žáci se do projektu zapojili tvořivou činností, lepením, stavěním z lega, kreslením, kvízem či čtením.
V družině vznikly modely staveb z Lega i sušenek, papírové modely holandských větrníků i modelů automobilů vyráběných v Evropě.
Vyráběly se reklamní a informační plakáty, vyzkoušela se i hra petanque nebo čtení pohádek v různých jazycích.
Žáci se také dozvěděli o zvycích a zajímavostech z Evropských zemí.
Nejvíce tvořenou stavbou se stala Eiffelova věž z Francie, která vznikla z lega, papíru i ze sušenek. M. Svoboda

Den Země ve školní družině

Den Země je svátek, který se po celém světě slaví 22. dubna. Tento den si připomínáme, jak je pro nás Země důležitá. Je naším domovem a měli bychom se o ni starat. Každý z nás pro Zemi může něco udělat. Na ochranu přírody bychom však měli myslet celý rok. Toto téma se prolínalo všemi aktivitami, které jsme pro žáky koncem dubna v družině připravili.
Za školní družinu Jana Kotalová

Jarní dílna 2023 ve školní družině opět dopadla skvěle!

V úterý 4. 4. jsme opětovně pořádali Jarní tvořivou a prodejní dílničku. V přízemí 1. stupně jste si mohli zakoupit velikonoční vazby, kytičky, bylinky. O patro výše se pracovalo ostošest. Během tvořivého odpoledne děti skládaly, lepily, stříhaly, dokreslovaly kuřátka, zajíčky, ovečky, kytičky, kraslice. Velikonoční atmosféru podtrhlo vystoupení školního pěveckého sboru. Velkým i malým návštěvníkům děkujeme za jejich účast, také žákům Střední zahradnické školy Ostrava a žákům 2. stupně naší školy za skvělou výpomoc.
Přejeme Vám klidné a spokojené velikonoční svátky.
Za školní družinu Ludmila Dziadkowiecová

LES – jarní projektový týden ve ŠD

Jaro začíná 21. března a tento den je zároveň i Dnem lesů. Příroda se začíná probouzet, světla je čím dál tím víc, stromům rostou nové větvičky i listy a v jejich korunách hnízdí ptáci. Zvířata se probouzejí ze zimního spánku a některá již mají mláďata. Les je v našem životě nepostradatelný. Měli bychom znát jeho význam, umět se v lese správně chovat a chránit ho. Proto se právě toto téma stalo obsahem našeho projektu. Děti přinesly mnoho zajímavých knih, ze kterých jsme si celý týden společně četli. V každém oddělení družiny byly připravené různé aktivity pro jednotlivé ročníky. Prohlubování znalostí o lese, získávání nových poznatků, křížovky, doplňovačky a rébusy, karty, pexesa a skládačky, výtvarné a pracovní tvoření zaměřené na lesní téma, to vše děti velmi zaujalo a bavilo.
Za ŠD Jana Kotalová

Maškarní karneval ve školní družině

Letošní karneval s Hopsalínem se vydařil. Čekání předcházely velké přípravy, tedy výroba různých papírových masek. Po jarních prázdninách, v úterý 14. března, se děti konečně dočkaly. Zahájení karnevalu bylo netradiční. Hopsalín předal pohár a diplom Vícemistru Papírové ligy ČR 2022 mladších žáků do 12 let, Dominiku Škucovi. A potom už jen zábava , tanec, soutěže a hry. Odměnou pro všechny byly nejen sladkosti a bylónková myška, ale hlavně radostné tváře a rozjasněné oči dětí. Děkujeme Hopsalíne za úžasné odpoledne.
Za ŠD Jana Kotalová

Den stromů byl pestrý jako podzim

Několik projektových dnů tematicky zaměřených ke Dni stromů, zpestřilo žákům zájmovou činnost ve školní družině. V každém oddělení byly pro jednotlivé ročníky připravené různé aktivity. Cílem projektu bylo zábavnou formou nejen prohloubit a získat nové znalosti o stromech, ale i tvořit, hrát si, soutěžit, vymýšlet a poznávat. Podívejte se, jak se žáci do projektu zapojili.