596 711 769 |  skola@zsdvorskeho.eu |   B. Dvorského 1049/1, Ostrava-Bělský Les, 700 30 | IČ: 70978352

↓  menu ↓ 

Sportovní akce a soutěže

 

Pod tabulkou sportovních akcí najdete články o sportu v naší škole doplněné fotkami. 

 

Odkaz na dokument v PDF – seznam sportovních akcí a soutěží, kterých se účastníme v tomto šk. roce

Tentýž seznam v textové podobě:

název

kolo

kategorie

třídy

termín

místo

Nábor sportovní kroužky

 

atletika, basketbal, florbal

1.-5.

6.9.

ZŠBD

Odznak všestrannosti

republikové

2012-2007

5.-9.

7.-9.9.2022

Sportovní areál VUT Brno

Nábor sportovní kroužky

 

karate, tanec

1.-4.

9.9.

ZŠBD

Atletický čtyřboj

okresní

IV. D

8.-9.

20.9.

Atletický stadion Vítkovice

Atletický čtyřboj

okresní

IV. Ch

8.-9.

20.9.

 

Atletický čtyřboj

okresní

III. D

6.-7.

21.9.

Atletický stadion Vítkovice

Atletický čtyřboj

okresní

III. Ch

6.-7.

21.9.

 

Testování sportovních tříd

 

6.-9.

23.9.

SG

Atletický čtyřboj

krajské

III. Ch

6.-7.

27.9.

Opava

Miniházená

 

I.

1.-2.

30.9.

Sport centrum Dubina

Přespolní běh

okresní

III. Ch

6.-7.

5.10.

ZŠBD

Přespolní běh

okresní

III. D

6.-7.

5.10.

 

Přespolní běh

okresní

IV. Ch

8.-9.

5.10.

 

Přespolní běh

okresní

IV. D

8.-9.

5.10.

 

Přehazovaná

obvodní

II.

4.-5.

20.10.

ZŠBD

Miniházená

 

II.

3.-4.

21.10.

Sport centrum Dubina

Atletický dvojboj 100 SG

II.

5.

2.11.

Atletická hala Vítkovice

Basketbal

krajské

IV. Ch

8.-9.

2.11.

ZŠBD

testování ČŠI

1.kolo

 

3. a 7.

3.-4.11.

ZŠBD

Florbal

obvodní

IV. D

8.-9.

9.11.

ZŠ Klegova

Florbal

obvodní

III. D

6.-7.

16.11.

ZŠ Klegova

testování ČŠI

nahradní

 

3. a 7.

21.-22.11.

ZŠBD

Florbal

obvodní

III. Ch

6.-7.

24.11.

ZŠBD

Florbal

obvodní

IV. Ch

8.-9.

25.11.

ZŠBD

Šplh – školní kolo

školní

I.-IV

1.-9.

28.11.

ZŠBD

Přehazovaná

okresní

II.

4.-5.

29.11.

ZŠ a MŠ Polanka nad Odrou

Gymnastika

krajské

I.D

1.-3.

6.12.

Frýdek – Místek

Gymnastika

krajské

I.Ch

1.-3.

6.12.

Frýdek – Místek

Gymnastika

krajské

II.Ch

4.-5.

6.12.

Frýdek – Místek

Gymnastika

krajské

III.D

6.-7.

6.12.

Frýdek – Místek

Gymnastika

krajské

IV. Ch

8.-9.

6.12.

Frýdek – Místek

Sport. Dopol. s Olymp. Dipl.

školní

 

1.-5.

12.12.

ZŠBD

Skok vysoký – školní kolo

školní

III., IV.

6.-9.

14.12.

ZŠBD

Skok vysoký

okresní

III.-IV.

6.-9.

prosinec

ZŠBD

Odznak všestrannosti – šk. k.

školní

II.-IV.

3.-9.

ÚNOR-BŘEZEN 2023

ZŠBD

Závody ve skoku vysokém se našim organizátorům moc povedly

Po několika letech jsme obnovili tradici vánočních závodů ve skoku vysokém s názvem Vánoční laťka. Původní termín před Vánoci musel být z důvodu nepříznivého počasí zrušen a přesunut na 20. leden, a tak se z Vánoční laťky stala laťka Novoroční. V konkurenci sedmi přihlášených škol a necelé stovky závodníků jsme se vůbec neztratili. O tom si přečtěte níže a podívejte se taky na fotky.
Ve všech čtyřech kategoriích jsme měli své zástupce, kteří se snažili bojovat o výšky nejvyšší. Padla spousta osobních výkonů. V kategorii mladších chlapců (6.-7. třída) se nejlépe umístil Petr Michal svým výkonem 135 cm, a to na 8. místě, v kategorii dívek 6. až 7. tříd se s osobním výkonem 130 cm umístila na 5. místě Veronika Slížová. V kategorii starších dívek (8.-9. třída) se na 8. místě výkonem 130 cm umístila Denisa Kristianová.
Největší boj nastal v kategorii starších žáků. Tady jsme také dosáhli největšího úspěchu – Dominik Záhora si dvakrát vylepšil osobní rekord a celou soutěž vyhrál výkonem 166 cm. Na 3. místě, a rovněž osobním rekordem (160 cm), se umístil Vojtěch Němec.
Všem zúčastněným velmi děkuji za reprezentaci školy. K. Bluchová

U nás vedeme děti ke sportu už ve školce!

Pedagogové naší školy připravili bohatý sportovní program pro předškolní děti.
Více než dvacet dětí ve věku 4 až 6 let trénuje dva krát týdně gymnastiku a atletiku s profesionálním trenérem a chodí také plavat. V zimním období děti absolvují lyžařský kurz a deset lekcí bruslení pod vedením trenéra HC Vítkovice Ridera.
„Děti vedeme k pohybu a sportu zábavnou formou. Připravujeme pro ně hry a soutěže, na ledě například staví z velkých kostek, v tělocvičně se vyřádí na opičích drahách a podobně,“ popsal zástupce ředitele školy pro sport Petr Tomis.
„Takto soustavně se sportu dětí z mateřské školy věnujeme první rok a můžu říct, že program se nám zatím osvědčil. Taky ohlasy rodičů jsou kladné, takže zvažujeme, že příští rok zapojíme ještě více dětí,“ neskrýval spokojenost Petr Tomis.
„Věříme, že děti sportující již v předškolním věku si vybudují pozitivní vztah k pohybu, což pro ně může být celoživotním přínosem,“ doplnil ředitel Miloš Kosík.

Další kolo turnaje v miniházené

Dne 14. 12. 2022 se vybraní žáci 3. a 4. tříd zúčastnili dalšího kola turnaje v miniházené. V konkurenci dalších osmi týmů se vůbec neztratili a po bojovném výkonu skončilo smíšené družstvo čtvrťáčků na 3. místě a smíšené družstvo třeťáčků na 7. místě. Celou akci doprovázely i doprovodné soutěže, takže se děti vůbec nenudily a sportovní dopoledne si užily se vším všudy. A již teď se těší na další kolo. K. Bluchová

Sportovní dopoledne s Olympijským diplomem

Sportovní akce Sazka olympijský víceboj, jehož se tradičně účastníme, zahrnuje dvě aktivity: Olympijská diplom a Odznak všestrannosti.
„Děti z 1. až 5. tříd aktuálně plnily osm disciplín Olympijského diplomu. Jak v Diplomu, tak v Odznaku žáci dostanou na konci školního roku sportovní vysvědčení se svými výsledky v jednotlivých disciplínách a s doporučením, jak dál pokračovat, v čem se zlepšovat,“ přiblížil pan zástupce ředitele pro sport Petr Tomis.
„Disciplíny, které žáci plní v hodinách tělocviku, pojímáme také jako přípravu na závody v roce 2023,“ doplnil pan zástupce Tomis. J. Goj

V krajském kole gymnastiky jsme měli 6 družstev a posbírali mnoho medailí

Na Mikuláše se ve Frýdku – Místku konalo krajské kolo v gymnastice. Naše škola do něj nasadila celkem šest družstev ve věkových kategoriích od 1. až po 9. třídu.
„Už samotný fakt, že jsme do této soutěže dokázali vyslat tolik družstev, představuje velký úspěch. Velký podíl na tom má paní kolegyně Markéta Kolářová, která děti připravovala,“ sdělil zástupce ředitele pro sport Petr Tomis.
„Získali i přední umístění. Nejmladší kluci vyhráli, holky 6. a 7. tříd byly druhé a kluci od 5. do 9. tříd vybojovali tři bronzová umístění,“ doplnil pan zástupce Tomis. J. Goj

Okresní kolo ve šplhu: Mladší kluci byli druzí

Dne 9. 12. jsme se zúčastnili okresního kola ve šplhu, které se konalo v Porubě na ZŠ J. Šoupala. Družstvo mladších dívek (6.-7. třída) ve složení Lucie Přivřelová, Gabriela Kořínková a Veronika Slížová se umístilo na 7. místě. Družstvo mladších hochů ve složení Jakub Chovanec, Matyáš Holek, Vojtěch Douda a Michal Petr se umístilo na 2. místě! Družstvo starších děvčat (8.-9. třída) ve složení Lucie Hořínková, Sabina Gelačáková, Denisa Kristianová a Natálie Halavičová se umístilo na 5. místě, stejně tak jako družstvo starších kluků ve složení Richard Duba, Stanislav Chovanec, Vojtěch Němec a Richard Štefek. Gratulujeme! M. Kolářová

Naše týmy ovládly obvodní kola florbalového turnaje

Kvalitní sportovní příprava florbalistů i hokejistů navštěvujících naši školu se naplno projevila ve florbalových turnajích hraných na konci listopadu v naší škole. Šlo o obvodní kola chlapců 6. a 7., resp. 8. a 9. tříd. V obou případech naše týmy zvítězily a postupují do okresního kola. Grarulujeme! J.G.

Turnaj v přehazované

V úterý 29. 11. 2022 jsme se zúčastnili okresního kola v přehazované, které se konalo v Polance nad Odrou. Družstvo ve složení Petr Belosta, Marek Urbanec (4.A), Karolína Vybíhalová, David Fetter, Lukáš Lázenský, Jan Popelář (5.A), Sofie Máchová, Eva Scarlet Čapková (5.B) se v silné konkurenci po bojovném výkonu umístilo na 6. místě. Gratulujeme!

3. místo ve florbalu dívek

Obvodní kolo ve florbale dívek 6. – 7. tříd, které se konalo 16. 11. 2022 na ZŠ MUDr. Lukášové a Klegova. Naše družstvo ve složení Adéla Bártová, Adéla Kudelová, Eliška Padělková, Lucie Přivřelová (6.A), Anna Divišová, Veronika Gřonková, Tereza Houdková, Gabriela Kořínková, Veronika Slížová (7.A) se umístilo na 3. místě. R. Adamíková

V Atletickém dvojboji jsme kralovali

Začátkem měsíce listopadu, a to 2. 11., se konal Atletický dvojboj na počest výročí narození Dany a Emila Zátopkových. Toto sportovní klání bylo určeno pro smíšená družstva žáků a žákyň 5. tříd. Dvojboj se skládal z hodu raketkou a běhu na 600 m. Pauzy mezi jednotlivými disciplínami vyplňovaly ukázky různých sportů, a to juda, sportovní a moderní gymnastiky. Děti se nejen mohly podívat, ale i samotný sport si vyzkoušet. V jednotlivcích se vyhodnocovali tři nejlepší dívky a chlapci a následně tři nejlepší školní družstva. V jednotlivcích skončil na 1. místě mezi hochy Marek Popelář. A ani celé družstvo nezůstalo pozadu a rovněž skončilo na 1. místě. Věřím, že děti si celý den užili a za předvedené výkony bych jim chtěla poděkovat. Družstvo: Surmajová, Shanitouskaya, Machová, Kramárová, Rziepielová, Fetter, Popelář, Žiga, Lázenský, Medříková, Jankujová, Zielinský, Pokuta, Škuca, Tobola, Benešová, Kopřivová. K. Bluchová

Miniházená

Dne 21. 10. se vybraní žáci třetích a čtvrtých tříd zúčastnili 1. kola turnaje celoroční soutěže v miniházené. Na děti čekalo kromě šesti zápasů i nesoutěžní hra v pokládané a opičí dráha. I přes velkou marodku se děti na turnaji neztratily a ze šesti týmů nakonec skončily v prvním kole na pěkném 3. a 4. místě. Děti byly z celého dopoledne nadšené a již teď se těší na další kolo. Aktéři turnaje: Kunzlová, Kapolková, Chovancová, Macková, Bednář, Pizlo , Šrubař, Hubáček, Kočnar. K. Bluchová

Fakultní škola

Mensa

Dejme šanci talentům
Rodiče vítáni
BS Snake