596 711 769 |  skola@zsdvorskeho.eu |   B. Dvorského 1049/1, Ostrava-Bělský Les, 700 30 | IČ: 70978352

↓  menu ↓ 

Naši žáci v Praze vyhráli nejen hokejový turnaj, ale i vědomostní soutěž

Mládežnický tým HC VÍTKOVICE RIDERA, jehož součástí bylo taky osm našich žáků-hokejistů (jeden z 1. A, tři z 2. A a čtyři z 3. A) vyhrál 6. a 7. dubna v Praze na prestižním hokejovém turnaji Puky pomáhají co jen mohl. Kluci nejen že vyhráli samotný hokejový turnaj, ale nejlepší byli taky v dovednostní soutěži na suchu a v soutěži vědomostní. Gratulujeme!

Volejbal a vybíjená

Naši chlapci 8. a 9. tříd byli třetí ve volejbalovém turnaji konaném 8. 3. v ZŠ A. Kučery.
Chlapci 4. a 5. tříd získali v obvodním kole ve vybíjené 2. místo a postupují do kola okresního. Turnaj se hrál 8. 3. v ZŠ Horymírova.

Z Aletických přeborů jsme si odvezli zlato a stříbro!

Atletické přebory pořádané obvodem Ostrava – Jih ve spolupráci s Atletickým klubem SSK Vítkovice se v posledních letech staly již tradicí. A možno říci, že tradicí naší školy jsou přední umístění v tomto klání. Nejinak tomu bylo letos, konkrétně 6. března, kdy v atletické hale v Zábřehu naši žáci vybojovali zlato (8. roč.) a stříbro (9. roč.), a to v obrovské konkurenci 15 škol.

Obrovský úspěch v gymnastice!

Doslova medailové žně měli naši žáci v okresním kole v gymnastice, konaném 6. března v GK Vítkovice. V soutěži družstev naši žáci vybojovali čtyři 1. místa, přidali i další přední umístění a přivezli si také řadu medailí za individuální výkony.

V Olympijském víceboji jsme vyhráli Souboj o Ostravu!

Družstvo našich žáků zvítězilo v soutěži Olympijský víceboj – Olympijský odznak, kolo s názvem Souboj o Ostravu. To nám zajistilo postup do krajského (oblastního) kola (29. 5. v Havířově). Soutěž se konala 7. března v naší hale, účastnilo se osm základních škol, přes 180 soutěžících, kteří tvořili 12 družstev. Sportovní klání doprovázela ambasadorka Šárka Kašpárková.

Vítězství našich basketbalistů, Odznak všestrannosti

Příprava našich basketbalistů ve špičkovém klubu BK Snakes Ostrava se tady prostě musela projevit. V obvodním kole basketbalového turnaje žáků 8. a 9. tříd, hraném 26. února v ZŠ Volgogradská, naši chlapci zvítězili a postoupili do kola okresního. Gratulujeme a držíme palce do dalších bojů! K Odznaku všestrannosti: Školní kolo této celostátní soutěže se konalo 27. 2. a účastnilo se jej 80 dětí ročníku 2014-9. Soutěž byla nominací na okresní kolo, které budeme pořádat 7. března za účasti ambasadorky soutěže Šárky Kašpárkové.

Úspěch našich chlapců v házené

Nejen basketbal, atletika či florbal, ale v poslední době je to také házená, v níž naši žáci obsazují v turnajích přední umístění. Aktuálně se tak stalo v okresním kole žáků 6. a 7. tříd, kde naši chlapci vybojovali v konkurenci deseti škol 3. místo. Turnaj se konal ve čtvrtek 15. února ve Sportovní hale Polanka nad Odrou. A ještě jedna okolnost, která nás může těšit: Soutěž se započítává do celoročních Ostravských sportovních her, ve kterých průběžně vedeme. Níže najdete několik fotek.  J.G.

Úžasný úspěch! Tým našich páťáků postoupil do celostátního finále florbalového ČEPS Cupu!

Je to jeden z největších sportovních úspěchů naší školy za poslední dobu. Tým našich žáků 5. ročníku 18. ledna v ostravské ČPP aréně zvítězil v krajském kole florbalového turnaje ČEPS Cup a postoupil tak do celostátního finále. Níže v článku najdete podrobnosti a fotky.

„Krajského finále se účastnilo osm družstev – vítězů okresních kol. Vyhráli jsme všechny tři zápasy ve skupině a postoupili do finále, kde jsme se utkali se Základní školou Kravaře. I tento rozhodující duel jsme vyhráli, což nám zajistilo vytoužený postup do celostátního finále,“ popsal Petr Tomis, zástupce ředitele pro oblast tělesné výchovy a sportu a trenér našeho týmu.
Složení našeho vítězného družstva:
Bednář, Pizlo, Urbanec, Jedlička, Hubáček, Ovčačík, Filip, Gerda, Friedman, Šrubař, Řihošek (všichni z 5. A) J. Goj

Městské kolo ve skoku vysokém – Novoroční laťka

11. ledna naše škola organizovala městské kolo ve skoku vysokém – Novoroční laťku. Závodů se účastnilo 64 dětí z šesti škol z celé Ostravy. Mezi nejlepšími nechyběli ani naši žáci, jmenovitě Michal Horák ze 7. A, který vyhrál, a Richard Duba z 9. A, který vybojoval 3. místo. Nejen jim, ale všem našim soutěžícím patří dík za výbornou reprezentaci školy. Níže najdete fotky a odkaz na celkové výsledky.

V okresním kole ve šplhu byli naši starší chlapci druzí

V pátek 15. prosince jsme se zúčastnili okresního kola ve šplhu, které se konalo v tělocvičně ZŠ J. Šoupala. Ve velké konkurenci 13 škol jsme podali bojovný výkon. Nejvíce se dařilo starším klukům, kteří obsadili krásné 2. místo. Stanislav Chovanec se stal navíc 2. nejlepším šplhounem celé soutěže se součtem 5,89s za jeho dva soutěžní pokusy (1. pokus – 2,95, 2. pokus – 2,94). Nutno dodat, že rozdíl mezi Standou a nejrychlejším šplhounem celé soutěže byla pouze 0,01 sekundy. Níže najdete další výsledky.
Mladší holky (6.-7. třída) ve své kategorii obsadily 8. místo, mladší kluci pak brali 6. místo. V kategorii 8.-9. tříd naše holky obsadily 7. místo.
Všem moc gratulujeme a budeme se těšit na další úspěchy v novém roce. M. Kolářová

Všechny týmy našich chlapců zvítězily ve florbalových turnajích!

Tři naše týmy chlapců, od 4. až po 9. třídy, zvítězily ve florbalových turnajích. Šesťáci a sedmáci i žáci 8. a 9. ročníku vyhráli obvodní kola, která se hrála 30. 11., resp. 1. 12. u nás ve škole, a postupují do okresních kol. Jejich kamarádům ze 4. a 5. tříd se pak podařilo zvítězit v turnaji ČEPS Cup, který se konal 5. 12. v ČPP Aréně, a zajistili si tak postup dokonce do kola krajského. Hoši, děkujem!

V krajském finále přespolního běhu naši žáci vybojovali přední umístění

Krásná umístění zaznamenali naši žáci v krajském kole přespolního běhu, které se konalo 19. října v Opavě na Stříbrném jezeře. Naši starší chlapci byli druzí a o vlásek jim tak unikl postup do republikového finále. Nejlepší individuální výkon předvedl Kristián Czerný z 9. A, který doběhl na 2. místě ze všech chlapců kategorie 8. a 9. tříd. „Všem našim soutěžícím děkujeme za předvedené výkony, kterými výborně reprezentovali naši školu. “ uvedl zástupce ředitele pro sport Petr Tomis.
Umístění našich týmů:
kategorie IV. chlapci (8.-9.třída) – 2. místo – závod na 3000m
kategorie III. chlapci (6.-7. třída) – 5. místo – závod na 2000m
kategorie IV. dívka (8.-9. třída) – 4. místo – závod na 1500m

V přespolním běhu naši žáci dominovali. Máme tři 1. místa!

Je to další obrovský úspěch, kterého dosáhli naši žáci ve sportovní soutěži. V přespolním běhu, konaném ve středu 11. října v Bělském lese, naše týmy vybojovaly hned tři 1. místa, a to ve velké konkurenci 14 ostravských škol.
První místa vybojovala družstva starších chlapců (8. a 9. třídy), starších dívek a mladších chlapců (6. a 7. třídy). Pěkné 4. místo získal tým mladších dívek.
Nejstarší žáci běželi 2 km, dívky 1,5 km, mladší chlapci také 1,5 km a dívky 1 km. Celkový výsledek a umístění se počítá jako součet umístění čtyř nejrychlejších členů družstva.
Všechna vítězná družstva postoupila na krajské závody, které se uskuteční 19. 10. v Opavě.
Děkujeme všem žákům za předvedené výkony a skvělou reprezentaci školy!

Školní liga v miniházené Jižní míček

Dne 2. 10. se uskutečnilo 1. kolo školní ligy v miniházené Jižní míček pod záštitou pana místostarosty Mgr. Radima Ivana. Tato akce probíhala ve sportovní hale v Ostravě – Dubině. Turnaje se zúčastnili vybraní žáci prvních a druhých ročníků, na žáky po celé dopoledne kromě nesoutěžních zápasů čekalo plno nových her, které si žáci pořádně užili. Z celého sportovního dopoledne odcházeli s dobrou náladou a již teď se těší na další kolo.   K. Bluchová

Skvělé výsledky v atletickém čtyřboji. Cinklo nám zlato i stříbro!

26. 9. se uskutečnil Atletický čtyřboj 8. a 9. tříd a o den později 6. a 7. tříd. Všechna družstva v obou dnech předvedla skvělé výkony a obě věkové kategorie mají totožné výsledky: kluci zlato, dívky stříbro. Níže čtěte podrobnosti, podívejte se na foto.
Chlapci díky svému prvenství postupují do dalšího kola! Stříbrné dívky mohou postoupit na body.
Gratulujeme všem čtyřem družstvům ke skvělým výkonům ve skoku (dalekém/vysokém), hodu (kriketovým míčkem/vrhu koulí) a běhu na 1000 m u chlapců a 800 m u děvčat, přičemž hodů a skoků se účastnili vždy minimálně dva členové družstva.

Sportovní testování žáků, září 2023

Předposlední zářijový týden proběhlo sportovní testování našich žáků 5. až 9. ročníku, a to v běhu na 60m a 1000m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčem a u 8., 9. ročníků také ve vrhu koulí. Testování probíhá každý rok, abychom věděli, jak na tom naši sportovci jsou.

Mladší kluci postupují v minifotbalu do okresního kola

Naši chlapci 6. a 7. tříd vybojovali v obvodním kole minifotbalu 2. místo a postupují tak do okresního finále. Gratulujeme!

V atletickém Poháru rozhlasu naši žáci opět mezi nejlepšími

V okresním kole tradičních atletických závodů Pohár rozhlasu se našim reprezentantům (přes čtyřicet žáků 6. až 9. tříd) opět dařilo. 4. května v ZŠ Porubská vybojovaly týmy našich mladších i starších chlapců a také družstvo mladších dívek 2. místo.
Vše podstatné o těchto závodech se dovíte z propozic – odkaz zde.
Odkaz na výsledky

Obvodní kolo v minifotbalu chlapců

Naši chlapci 8. a 9. tříd obsadili 5. místo v obvodním kole minifotbalu, které se hrálo 26. května v areálu ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova.
Soutěž je zařazena do projektu Ostravské sportovní hry, pořadatelem je Okresní rada AŠSK ČR Ostrava a Statutární město Ostrava.   J.G.

Okresní kolo ve sportovní gymnastice

Naši žáci dosáhli výborných úspěchů v Okresním kole ve sportovní gymnastice dívek a chlapců, které se konalo 26. dubna v tělocvičně oddílu sportovní gymnastiky GK Vítkovice.
Dívky 1. až 3. tříd zvítězily, stejně staří chlapci vybojovali 2. místo, chlapci 4. až 5. tříd byli první, dívky téže věkové kategorie obsadily 4. místo.
Chlapci 6. až 7. tříd byli druzí, stejně jako kluci tříd 8. a 9., dívky 6. a 7. tříd obsadily 4. místo a děvčata z 8. a 9. tříd vybojovala bronzové medaile.
Soutěžilo se v disciplínách přeskok, kladina, kruhy a prostná.
Soutěž je zařazena do projektu Ostravské sportovní hry, pořadatelem je Statutární město Ostrava a Okresní rada AŠSK ČR Ostrava.    J.G.

Pořádali jsme okresní kola turnaje v basketbalu, naši kluci postoupili do kraje

Ve dnech 18. a 19. 4. 2023 proběhly v hale naší školy okresní finále v basketbalu chlapců a dívek 8.-9. tříd. Naše děvčata se soutěže zúčastnila jako družstvo pořádající školy bez nároku na postup do dalších kol. Byla to pro ně tedy zejména možnost nasbírat nové zkušenosti. Vítězem této kategorie se stalo družstvo děvčat ze ZŠ Mitušova.
Družstvo našich chlapců potvrdilo roli favorita a bez jediné porážky zvítězilo.
Obě vítězná družstva budou Ostravu reprezentovat v krajských finále, která se uskuteční v červnu na palubovce naší školy.
Pavel Pracný

Pořádali jsme obvodní kola ve volejbalu žáků i žákyň

V pondělí 27. 3. a úterý 28. 3. jsme pořádali v hale naší školy obvodní kola ve volejbalu žáků a žákyň 8. a 9. tříd. Turnaje se konaly v rámci třetího ročníku projektu Ostravské sportovní hry, které spolupořádá Okresní rada Asociace školních sportovních klubů a Magistrát města Ostravy. Vítězství vybojovalo v chlapecké kategorii družstvo ZŠ Formana a mezi děvčaty bylo nejlepší družstvo Gymnázia Ostrava – Hrabůvka. Naši chlapci osadili třetí a děvčata páté místo. Zejména soutěž děvčat byla velmi vyrovnaná a měla vysokou sportovní úroveň.
Turnaj navštívil i jeden s ambasadorů Ostravských sportovních her, volejbalista Jiří Benda.
Pavel Pracný

Naši osmáci vyhráli Atletické přebory!

Dne 15. března se konaly v atletické hale vítkovického stadionu tradiční závody Atletické přebory Ostrava – Jih 8. a 9. tříd. Sportovní příprava našich žáků byla znát jak v individuálních výkonech, tak v celkovém pořadí škol. Osmáci závody vyhráli, tým žáků devátých tříd byl s minimální ztrátou na vítěze druhý. Níže najdete podrobnosti a fotky.
Družstvo tvořilo vždy 5 dívek a 5 chlapců z ročníku.
Naši žáci se blýskli v mnoha disciplínách skvělými výkony. Tímto bych ráda vyzdvihla Kristiána Czerného za běh na 800m (čas 2:24, 35 min.), Vojtěcha Němce za skok vysoký (168 cm), Dominika Záhoru (skok daleký, výkon 524 cm) a Jiřího Doudu (60 m–7:76 s), který navíc heroickým výkonem dotáhl štafetu 4 x 200 m na krásné 2. místo.
Všem bych chtěla poděkovat za předvedené výkony. Kateřina Bluchová

Naši žáci 8. a 9. tříd postoupili do krajského finále florbalového turnaje!

Čím starší, tím lepší. Tak by se daly lakonicky shrnout výsledky našich chlapeckých týmů v okresních kolech florbalu. Kluci 4. a 5. tříd obsadili na začátku února 7. místo, tým šesťáků a sedmáků byl 15. téhož měsíce druhý, chlapcům 8. a 9. ročníků pak magické datum 22. 2. přineslo příčku nejvyšší a zasloužený postup do krajského finále. Tým hrál ve složení Czerný, Radek, Zatloukal, Stuchlík, Dudžák, Němec, Škorňák, Holek, Douda a Hofman. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších bojů!

V okresním kole Odznaku všestrannosti jsme nedali soupeřům šanci a postupujeme do kraje!

O bezmála pět tisíc bodů zvítězil náš tým čtyř chlapců a čtyř dívek v okresním kole Sazka olympijského víceboje – Odznaku všestrannosti, konaného 3. 3. v naší škole, a suverénně tak postoupil do krajského finále. To se bude konat 26. května v Havířově. Dále postoupilo také 13 jednotlivců. Je pro nás ctí, že na okresní kolo Odznaku k nám zavítala legendární atletka Šárka Kašpárková.
Okresnímu kolu předcházelo školní klání více než 70 žáků 3. až 9. tříd. Soutěžili v 5 disciplínách – medicimbal, trojskok, kliky, švihadlo a dribling.
Ti nejlepší postoupili do pro nás tak úspěšného okresního kola. Na prvních místech ve školním kole byli a z velkého putovního poháru se mohli radovat Vojtěch Douda (7.A) a po třetí za sebou Natálie Kociánová (8.A).

Okresní kola v házené

Ve dnech 27. 1. až 10. 2. jsme se postupně zúčastnili okresních kol v házené 6. – 7. tříd (hoši i dívky) a 8. – 9. tříd (hoši, dívky). Největšího úspěchu dosáhla děvčata 6. a 7. tříd, kdy po bojovném výkonu v konkurenci osmi družstev skončila na krásném třetím místě.
Mladší hoši byli na 5.-7. místě, kdy se o konečném pořadí nerozhodovalo.
Starší hoši bohužel smolně, po vyrovnaných výkonech, kdy k vítězství chyběla přesnější muška, skončili na 7. místě a starší děvčata na 5. místě.
Složení družstev:
6.-7. třída: Douda V., Janošek, David, Jeřábek, Holek, Lička, Čunta, Dybal, Fehervary, Horák
Goranovová, Divišová, Slížová, Jablońská, Gřonková, Houdková, Bártová, Urbanová, Kořínková
8.-9. třída: Kristianová D., Halavičová, Gelačáková S., Hořínková, Kristiánová T., Luuová, Horáková, Blažeková, Vojtková, Jankujová
Czerny, Radek, Douda, Němec, Zatloukal, Hofman, Blažek, Jablońsky, Rojíček, Štefek, Klouček, Radek, Ondruš
Za předvedené výkony děkuji a gratuluji. K. Bluchová

Ukázkové hodiny miniházené

Tak jak odstartovala dospělácká liga házené i my jsme v naší škole v minulém týdnu uspořádali ukázkové hodiny v miniházené pro 1. i 2. stupeň. Pod vedením trenéra Pavla Rekšáka proběhly zajímavé hodiny. Na dětech bylo vidět, že je miniházená velmi baví.
Na závěr celého týdne se žáci 2. tříd zúčastnili nesoutěžního turnaje mezi školami Ostravy – Jihu.  K. Bluchová

Závody ve skoku vysokém se našim organizátorům moc povedly

Po několika letech jsme obnovili tradici vánočních závodů ve skoku vysokém s názvem Vánoční laťka. Původní termín před Vánoci musel být z důvodu nepříznivého počasí zrušen a přesunut na 20. leden, a tak se z Vánoční laťky stala laťka Novoroční. V konkurenci sedmi přihlášených škol a necelé stovky závodníků jsme se vůbec neztratili. O tom si přečtěte níže a podívejte se taky na fotky.
Ve všech čtyřech kategoriích jsme měli své zástupce, kteří se snažili bojovat o výšky nejvyšší. Padla spousta osobních výkonů. V kategorii mladších chlapců (6.-7. třída) se nejlépe umístil Petr Michal svým výkonem 135 cm, a to na 8. místě, v kategorii dívek 6. až 7. tříd se s osobním výkonem 130 cm umístila na 5. místě Veronika Slížová. V kategorii starších dívek (8.-9. třída) se na 8. místě výkonem 130 cm umístila Denisa Kristianová.
Největší boj nastal v kategorii starších žáků. Tady jsme také dosáhli největšího úspěchu – Dominik Záhora si dvakrát vylepšil osobní rekord a celou soutěž vyhrál výkonem 166 cm. Na 3. místě, a rovněž osobním rekordem (160 cm), se umístil Vojtěch Němec.
Všem zúčastněným velmi děkuji za reprezentaci školy. K. Bluchová

U nás vedeme děti ke sportu už ve školce!

Pedagogové naší školy připravili bohatý sportovní program pro předškolní děti.
Více než dvacet dětí ve věku 4 až 6 let trénuje dva krát týdně gymnastiku a atletiku s profesionálním trenérem a chodí také plavat. V zimním období děti absolvují lyžařský kurz a deset lekcí bruslení pod vedením trenéra HC VÍTKOVICE RIDERA.
„Děti vedeme k pohybu a sportu zábavnou formou. Připravujeme pro ně hry a soutěže, na ledě například staví z velkých kostek, v tělocvičně se vyřádí na opičích drahách a podobně,“ popsal zástupce ředitele školy pro sport Petr Tomis.
„Takto soustavně se sportu dětí z mateřské školy věnujeme první rok a můžu říct, že program se nám zatím osvědčil. Taky ohlasy rodičů jsou kladné, takže zvažujeme, že příští rok zapojíme ještě více dětí,“ neskrýval spokojenost Petr Tomis.
„Věříme, že děti sportující již v předškolním věku si vybudují pozitivní vztah k pohybu, což pro ně může být celoživotním přínosem,“ doplnil ředitel Miloš Kosík.

Další kolo turnaje v miniházené

Dne 14. 12. 2022 se vybraní žáci 3. a 4. tříd zúčastnili dalšího kola turnaje v miniházené. V konkurenci dalších osmi týmů se vůbec neztratili a po bojovném výkonu skončilo smíšené družstvo čtvrťáčků na 3. místě a smíšené družstvo třeťáčků na 7. místě. Celou akci doprovázely i doprovodné soutěže, takže se děti vůbec nenudily a sportovní dopoledne si užily se vším všudy. A již teď se těší na další kolo. K. Bluchová

Sportovní dopoledne s Olympijským diplomem

Sportovní akce Sazka olympijský víceboj, jehož se tradičně účastníme, zahrnuje dvě aktivity: Olympijská diplom a Odznak všestrannosti.
„Děti z 1. až 5. tříd aktuálně plnily osm disciplín Olympijského diplomu. Jak v Diplomu, tak v Odznaku žáci dostanou na konci školního roku sportovní vysvědčení se svými výsledky v jednotlivých disciplínách a s doporučením, jak dál pokračovat, v čem se zlepšovat,“ přiblížil pan zástupce ředitele pro sport Petr Tomis.
„Disciplíny, které žáci plní v hodinách tělocviku, pojímáme také jako přípravu na závody v roce 2023,“ doplnil pan zástupce Tomis. J. Goj

V krajském kole gymnastiky jsme měli 6 družstev a posbírali mnoho medailí

Na Mikuláše se ve Frýdku – Místku konalo krajské kolo v gymnastice. Naše škola do něj nasadila celkem šest družstev ve věkových kategoriích od 1. až po 9. třídu.
„Už samotný fakt, že jsme do této soutěže dokázali vyslat tolik družstev, představuje velký úspěch. Velký podíl na tom má paní kolegyně Markéta Kolářová, která děti připravovala,“ sdělil zástupce ředitele pro sport Petr Tomis.
„Získali i přední umístění. Nejmladší kluci vyhráli, holky 6. a 7. tříd byly druhé a kluci od 5. do 9. tříd vybojovali tři bronzová umístění,“ doplnil pan zástupce Tomis. J. Goj

Okresní kolo ve šplhu: Mladší kluci byli druzí

Dne 9. 12. jsme se zúčastnili okresního kola ve šplhu, které se konalo v Porubě na ZŠ J. Šoupala. Družstvo mladších dívek (6.-7. třída) ve složení Lucie Přivřelová, Gabriela Kořínková a Veronika Slížová se umístilo na 7. místě. Družstvo mladších hochů ve složení Jakub Chovanec, Matyáš Holek, Vojtěch Douda a Michal Petr se umístilo na 2. místě! Družstvo starších děvčat (8.-9. třída) ve složení Lucie Hořínková, Sabina Gelačáková, Denisa Kristianová a Natálie Halavičová se umístilo na 5. místě, stejně tak jako družstvo starších kluků ve složení Richard Duba, Stanislav Chovanec, Vojtěch Němec a Richard Štefek. Gratulujeme! M. Kolářová

Naše týmy ovládly obvodní kola florbalového turnaje

Kvalitní sportovní příprava florbalistů i hokejistů navštěvujících naši školu se naplno projevila ve florbalových turnajích hraných na konci listopadu v naší škole. Šlo o obvodní kola chlapců 6. a 7., resp. 8. a 9. tříd. V obou případech naše týmy zvítězily a postupují do okresního kola. Grarulujeme! J.G.

Turnaj v přehazované

V úterý 29. 11. 2022 jsme se zúčastnili okresního kola v přehazované, které se konalo v Polance nad Odrou. Družstvo ve složení Petr Belosta, Marek Urbanec (4.A), Karolína Vybíhalová, David Fetter, Lukáš Lázenský, Jan Popelář (5.A), Sofie Máchová, Eva Scarlet Čapková (5.B) se v silné konkurenci po bojovném výkonu umístilo na 6. místě. Gratulujeme!

3. místo ve florbalu dívek

Obvodní kolo ve florbale dívek 6. – 7. tříd, které se konalo 16. 11. 2022 na ZŠ MUDr. Lukášové a Klegova. Naše družstvo ve složení Adéla Bártová, Adéla Kudelová, Eliška Padělková, Lucie Přivřelová (6.A), Anna Divišová, Veronika Gřonková, Tereza Houdková, Gabriela Kořínková, Veronika Slížová (7.A) se umístilo na 3. místě. R. Adamíková

V Atletickém dvojboji jsme kralovali

Začátkem měsíce listopadu, a to 2. 11., se konal Atletický dvojboj na počest výročí narození Dany a Emila Zátopkových. Toto sportovní klání bylo určeno pro smíšená družstva žáků a žákyň 5. tříd. Dvojboj se skládal z hodu raketkou a běhu na 600 m. Pauzy mezi jednotlivými disciplínami vyplňovaly ukázky různých sportů, a to juda, sportovní a moderní gymnastiky. Děti se nejen mohly podívat, ale i samotný sport si vyzkoušet. V jednotlivcích se vyhodnocovali tři nejlepší dívky a chlapci a následně tři nejlepší školní družstva. V jednotlivcích skončil na 1. místě mezi hochy Marek Popelář. A ani celé družstvo nezůstalo pozadu a rovněž skončilo na 1. místě. Věřím, že děti si celý den užili a za předvedené výkony bych jim chtěla poděkovat. Družstvo: Surmajová, Shanitouskaya, Machová, Kramárová, Rziepielová, Fetter, Popelář, Žiga, Lázenský, Medříková, Jankujová, Zielinský, Pokuta, Škuca, Tobola, Benešová, Kopřivová. K. Bluchová

Miniházená

Dne 21. 10. se vybraní žáci třetích a čtvrtých tříd zúčastnili 1. kola turnaje celoroční soutěže v miniházené. Na děti čekalo kromě šesti zápasů i nesoutěžní hra v pokládané a opičí dráha. I přes velkou marodku se děti na turnaji neztratily a ze šesti týmů nakonec skončily v prvním kole na pěkném 3. a 4. místě. Děti byly z celého dopoledne nadšené a již teď se těší na další kolo. Aktéři turnaje: Kunzlová, Kapolková, Chovancová, Macková, Bednář, Pizlo , Šrubař, Hubáček, Kočnar. K. Bluchová