596 711 769 |  skola@zsdvorskeho.eu |   B. Dvorského 1049/1, Ostrava-Bělský Les, 700 30 | IČ: 70978352

↓  menu ↓ 

Aktuality

Policisté chválí náš Sportovní den, kterého účastnili

Policisté chválí náš Sportovní den, kterého účastnili

Paní por. Bc. Martina Jablońská z Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje o naší akci píše: „Cele dopoledne se neslo v duchu sportu, veselé hudby a za přítomnosti krásného počasí. Časový harmonogram dokonale navazoval. Děkuji a příští rok se budeme opět těšit a spolupráci.“ Níže se podívejte na fotky a přečtěte si delší text, v němž paní Jablońská popisuje, co všechno policisté dětem ukázali.

Více zde
Projekt Dejme šanci jazykům významně podpořil naši výuku angličtiny

Projekt Dejme šanci jazykům významně podpořil naši výuku angličtiny

Statutární město Ostrava v letošním školním roce v rámci Programu na podporu cizojazyčné výuky na území statutárního města Ostravy podpořilo výuku anglického jazyka v naší základní škole. Škola zavedla metodu CLIL, tzn. výuku nejazykových předmětů v anglickém jazyce – v dějepise, žurnalistice, mediální výchově, výchově k občanství, přírodovědě a hudební výchově. Na škole působil po celý rok rodilý mluvčí. Z programu byly pořízeny dvojjazyčné materiály a edukativní hry. Další aktivity, které jsme v rámci celého programu realizovali, najdete níže. Podívejte se taky na fotky.

Více zde
Sportovní den se i navzdory horku báječně povedl

Sportovní den se i navzdory horku báječně povedl

Velkou akcí pro žáky i veřejnost jsme tento školní rok začali, velkou akcí jsme jej také ukončili. V pátek 24. června jsme na školním hřišti uspořádali Sportovní den, který nabídnul nejen dopolední program pro žáky, ale od 15:30 do 19 hodin také aktivity a zábavu pro veřejnost. Návštěvnost odpolední části předčila očekávání: přišly na čtyři stovky lidí. Níže najdete více informací a fotky.

Více zde
Exkurze Osvětim – Krakov

Exkurze Osvětim – Krakov

V minulém týdnu jsme se s žáky 8. a 9. tříd vydali na vzdělávací exkurzi do koncentračního a vyhlazovacího tábora Osvětim – Březinka. Do místa, které každý z nás zná, ale jehož návštěva vyžaduje jistou dávku odvahy. Téma holocaustu – tyto dramatické okamžiky druhé světové války spjaty s osudy mnoha milionů lidí a s jejich osobními příběhy si žáci již přiblížili v hodinách dějepisu a literatury.

Více zde
Fakultní škola
Mensa
Dejme šanci talentům
Rodiče vítáni
BS Snake