596 711 769 |  skola@zsdvorskeho.eu |   B. Dvorského 1049/1, Ostrava-Bělský Les, 700 30 | IČ: 70978352

↓  menu ↓ 

Školní knihovna

Výpůjční doba je v pondělí a čtvrtek od 14 do 16 hodin.

Tady jsou odkazy na dokumenty týkající se naší knihovny:

Aktuální akce školní knihovny

 

Milí čtenáři,
po prázdninách je pro vás opět otevřena naše školní knihovna. Čeká na vás mnoho krásných knížek,
například tyto:


Nejmladším čtenářů, se jistě bude líbit Kočkopes Kvído spisovatele Miloš Kratochvíla. Vtipný i nenásilně poučný příběh o tvorovi, který vznikl z obrázků kočky, psa a papouška, skvěle doplňují ilustrace, kterých je vážně hodně, jak to má v knížkách pro děti být.

Starším čtenářům nabízíme knihu Ivony Březinové Ztraceni ve vlnách. Měl to být výlet, na který nikdy nezapomenou. Nikoho ovšem nenapadlo, že nastane taková katastrofa. Zámořská loď, na které se plavili, začala hořet a potápět se. Po chaotické evakuaci se parta šesti dětí ocitá na člunu, který je unáší širým oceánem pryč. Po strastiplné plavbě se všichni zachrání na opuštěném ostrůvku v Karibiku. Přežili, ale co bude následovat?

Pro nejstarší čtenáře je určena kniha T.Damoura a M.Burniata Záhady kvantového světa.Je tu komiks, který jim objasní základy kvantové fyziky. Vydejte se společně s dobrodruhem Bobem a jeho psem Rickem na výpravu po záhadách kvantového světa. Kvantová fyzika je přítomná ve všem, co nás obklopuje – od obřích galaxií po nepostřehnutelně drobné atomy.
V knihovně se na vás bude těšit
M. Hrušková

Milí čtenáři,
jsme tady s nabídkou knih na červen. Protože se blíží prázdniny, léto a dálky volají,
vybrali jsme pro Vás knihy vonící dobrodružstvím.

 

Nejmladším čtenářům by se mohla líbit kniha Aleny Mornštajnové Teribear Tajemství modré krabice.
Teribear je maskot Nadace Terezy Maxové, která pomáhá opuštěným dětem.
Tento medvídek během svých napínavých dobrodružství navštíví Zoo, les a cirkus. Podaří se mu najít domov? Snad ano, protože nikdo na světě by neměl být sám.

Pokročilejší čtenáře zve kniha Tajemné bratrstvo pana Benedikta a nebezpečná výprava spisovatele Trentona Lee Stewarta do zapeklité bojové hry. Děti v ní plní různé úkoly a hádanky, které jim na skrytých místech připravil pan Benedikt.

thumbnail_IMG_7263

Pro nejpokročilejší čtenáře jsou určeny Knihy džunglí Rudyarda Kiplinga. Příběh lidského mláděte, kterého vychovala vlčí smečka, stále znovu uchvacuje další generace čtenářů.

 

Přeji všem čtenářům mnoho krásných chvil ve společnosti dobré knihy.
M.Hrušková

thumbnail_IMG_7267

Milí čtenáři,
v květnu jsme pro vás připravili knihy o známých osobnostech.

Pro nejmladší čtenáře je to kniha Lucie Seifertové O králi Karlovi.
V ní se děti dozví, kdo to byl Karel IV. Byl kdysi také malý kluk, který se rozhodl být nejlepším králem a postavit nejkrásnější město. Jak toho ale dosáhnout? Co všechno musí takový král umět? Cestoval v přestrojení, četl knihy a bojoval.
Z knihy nakonec zjistíme, které město je nejkrásnější, který most nejpevnější a který hrad chrání vzácné poklady.

Pro pokročilejší čtenáře je tu kniha Bena Brookse Příběhy pro kluky, kteří se nebojí být výjimeční.
Kniha obsahuje sto inspirativních příběhů slavných i méně slavných mužů z dob minulých i současného světa.

Pro nejpokročilejší čtenáře je připravena kniha Deník Anne Frankové autorů Ariho Folmana a Davida Polonského.
Dospívající Anne se s rodinou ukrývala před nacisty a psala od 12. června 1942 do 4. srpna 1944 deník. Po prozrazení skrýše byla rodina odvezena do koncentračních táborů v Německu, přežil jen otec. Anne zahynula v Bergen-Belsenu. Po válce otec deník vydal, byl přeložen do mnoha jazyků a zdramatizován.

Věřím, že Vás tyto knihy zaujmou a budou Vám radostí i inspirací.
M. Hrušková

Milí čtenáři, tentokrát Vám chceme nabídnout komiksy, které jsou mezi žáky velice oblíbené.

Nejmladším dětem jsme vybrali knihu Pavla Čecha Dobrodružství Rychlé Veverky – Velký závod.
Komiks je hlavně pro kluky a jejich tatínky, ale věříme, že se bude líbit všem.

Pokročilejším čtenářům nabízíme knihu spisovatele Petra Kopla Morgavsa a Morgana – Dračí chůvy.
Morgavsa a Morgana jsou dvě čarodějky. Tedy vlastně jenom Morgavsa. Morgana se čarodějnickému řemeslu teprve učí a zatím si nevede moc dobře. To se ale změní, když se našim hrdinkám dostane do ruky dračí vejce, které musí co nejrychleji vrátit majiteli. Během dlouhé cesty na Island, kde draci žijí, prožijí nejedno dobrodružství.

Nejpokročilejším čtenářům nabízíme komiks plný superhrdinů inspirovaný počítačovými hrami
Fortnite X Marvel Nulová válka. Do světa veleúspěšné počítačové hry vyrážejí v pětidílné sérii nejpopulárnější hrdinové: Spider-Man, Wolverine, Iron Man a Shuri z Black Panthera. Příběh začíná na tajemném ostrově, který je uzavřený v nekonečné válce. Tu může zastavit jen jediná věc – úlomek bodu nula, který uvízl v marvelovském univerzu. Oblíbení hrdinové ze hry Fortnite vyrážejí, aby se pokusili najít mocný předmět dřív, než dojde ke katastrofě… a narážejí na soupeře, ale i nečekané spojence.

Věřím, že Vám tyto komiksy přinesou mnoho zábavy. Čekají na Vás ve školní knihovně.
M. Hrušková

Protože je březen nazýván měsícem knihy a taky čtenářů, rozhodla se i naše školní knihovna více propagovat krásné knihy, které jsou našim žákům k dispozici. Zde v sekci Školní knihovna každý měsíc představíme jednu knihu pro každou kategorii čtenářů. Ve školní knihovně již máme přes 1500 knih. Jejich aktualizovaný seznam je k nahlédnutí výše. Rádi mezi námi přivítáme další čtenáře – přihláška je dispozici rovněž výše nebo k vyzvednutí u třídních učitelů či přímo u p. uč. Hruškové.

Nejmladším čtenářům představujeme knihu Daniely Krolupperové a Miloše Kratochvíla Draka je lepší pozdravit aneb etiketa. Jak už název napovídá, jsou to pohádky s poučením o správném chování. Děti si je mohou číst společně se svými rodiči a pak si o nich povídat.

Pro starší čtenáře je určena kniha spisovatelky Lucy Maud Montgomeryové Anna ze Zeleného domu.
Je to krásný příběh o mladé dívce, kterou si osvojí dva postarší sourozenci, Cuthembertovi. Anna Shirleyová není jen tak nějaká obyčejná dívka, naopak, má velkou fantazii, a pomáhá inspirovat k velkým činům nejen děti, ale i dospělé.

Pro nejstarší čtenáře nabízíme knihu horrorů Jáma a kyvadlo a jiné povídky, kterou napsal Edgar Allan Poe.
Strašidelné příběhy jsou mezi našimi čtenáři oblíbené a tyhle je určitě nezklamou.

Přeji všem čtenářům příjemné počtení a budu se na Vás těšit ve školní knihovně.
M. Hrušková