596 711 769 |  skola@zsdvorskeho.eu |   B. Dvorského 1049/1, Ostrava-Bělský Les, 700 30 | IČ: 70978352

↓  menu ↓ 

Akce Pěšky do školy: Naše škola je nejlepší z Ostravy!

A je to tady, známe výsledky celorepublikového projektu Pěšky do školy. Třídě 9. A se podařila nevídaná věc, v této akci, jež se koná v Evropském týdnu mobility (měsíc září), se jim opět povedlo vyhrát. V minulém roce obsadili první místo v kategorii 2. stupeň z celé ČR. Letos si třída 9. A vychodila krásné 3. místo z Moravskoslezského kraje, přičemž v rámci Ostravy se může naše škola pyšnit prvenstvím.

V prosincových Jižních listech se o naší škole píše hned ve třech článcích

Přátelé, v posledním čísle Jižních listů doporučujeme Vaší pozornosti článek Kvíz všeobecných vědomostí, který informuje o našem originálním kvízu, který jsme uspořádali pro 12 škol obvodu, a dále text Nejlepší z kraje, kde najdete informaci o našem úspěchu v projektu Pěšky do školy (obojí na straně 17). Na 22. straně si pak přečtěte článek o setkání našich žáků s lotyšským prezidentem v rámci mezinárodního ekologického projektu. Níže v tomto článku najdete odkaz na prosincové Jižní listy.

Španělština na Dvorského

S příchodem nového školního roku jsme v naší škole přidali do našeho vzdělávacího repertoáru také hodiny španělského jazyka jako volitelného předmětu! Znalost španělštiny žákům nejen otevře dveře do hispánského světa, ale také poskytne prostor k navázání nových přátelství a získání dalších kulturních zážitků.

Adventní kalendář plný angličtiny!

Cílem naší školy je přinášet anglický jazyk zábavnou a užitečnou formou všem našim žákům. V prosinci se k nim můžete připojit i vy, jejich rodiče a další příznivci naší školy. Naladit se na vánoční atmosféru a zároveň si (možná i s pomocí vašich dětí) procvičit anglický jazyk a podívat se, jaké úkoly plní naši žáci v předvánočním čase. Podrobnosti se dovíte níže.