Prožili jsme sportovně nejúspěšnější rok v historii školy

Vše odstartovali loni na podzim chlapci 6. a 7. tříd, když v přespolním běhu zvítězili postupně v okrese i kraji a v republikovém finále, konaném v Novém Městě na Moravě, vybojovali skvělé 4. místo. Další finále, tentokrát ve florbalovém Čeps Cupu, jsme si připsali díky chlapcům 4. a 5. tříd, kteří byli v dubnu v Praze nakonec devátí. A opět ve florbalu, tentokrát v podání žáků 8. a 9. tříd, jsme získali 2. místo, kdy ke zlatu z Kopřivnice, která v květnu finálový turnaj pořádala, chybělo opravdu jen pár centimetrů v závěrečných samostatných nájezdech. A pozadu nezůstali ani naši atleti. Ve finále atletického čtyřboje, konaném ke konci školního roku v Holešově, vybojovali bronzové medaile.
Všichni žáci-sportovci (a nejen oni), kteří takto skvěle reprezentovali naši školu, byli oceněni na akci, kterou jsme především k tomuto účelu zorganizovali 22. června na školním hřišti. Sportovci dostali kromě diplomu také originální dresy se svým jménem.
Ale nejsou to „jenom“ přední umístění v ČR, která činí uplynulý školní rok sportovně úspěšný. Z celé dlouhé řady dalších výkonů našich žáků jmenujme například gymnastiku, v níž jsme také pravidelně získávali medaile, a to ve všech věkových kategoriích.
Do krajského finále jsme se probojovali v hokejbalu, který se konal v červnu v Ostravě v rámci mistrovství světa tohoto sportu. Naši chlapci 7. až 9. tříd v něm získali stříbrné medaile.
Velkou radost máme letos taky z toho, že do projektu Českého olympijského výboru Olympijský diplom a Olympijský odznak jsme zapojili téměř 90% všech žáků školy, za což nám byl v tomto programu udělen Stříbrný certifikát.
Ke všem úspěchům přispívá speciální program – rozšířená výuka tělesné výchovy pro sportovní třídy a také bohatá spolupráce se špičkovými kluby – HC VÍTKOVICE RIDERA, 1. SC NATIOS VÍTKOVICE (florbal), FC BANÍK OSTRAVA, BK SNAKES OSTRAVA (basketbal) a SPORTOVNÍ AKADEMIE OSTRAVA (gymnastika, volejbal, atletika).
Závěrem poznamenejme, že všechny výkony našich žáků, a především pak uvedená finálová zastoupení, představovala nejen reprezentaci naší školy, ale také obvodu Ostrava – Jih, města Ostravy i Moravskoslezského kraje.
Zástupci našich žáků za to byli 29. května 2026 oceněni primátorem města Ostravy Janem Dohnalem.