596 711 769 |  skola@zsdvorskeho.eu |   B. Dvorského 1049/1, Ostrava-Bělský Les, 700 30 | IČ: 70978352

↓  menu ↓ 

Program Les ve škole ve školní družině v zimním období

Naše školní družina se na začátku kalendářního roku 2024 zapojila do programu Les ve škole. Ptáte se proč? Naše škola sídlí v Bělském Lese, přírodu máme tedy na dosah a můžeme ji objevovat celý rok. Trávit čas venku a společně si užít spoustu zábavy a poznání na čerstvém vzduchu je skvělý způsob, jak věci zažít na vlastní kůži. Poznávat přírodu v přírodě je totiž tou nejlepší cestou k jedinečným prožitkům.
V zimě příroda zdánlivě spí a odpočívá. Není tomu ale tak. Všechna zvířata obývající naše lesy, louky a zahrady to mají v mrazivém počasí obtížné. A my jsme se rozhodli jim pomoci. Zašli jsme do lesa ke krmelci a přinesli jsme zvířátkům kaštany. Na větve na venkovním prostranství školy jsme rozvěsili krmení pro ptáčky, které jsme vyrobili. Velké skleněné plochy jsou pro ptactvo nebezpečné, proto jsme nakreslili ptáky a nalepili je na skla u atria. Vyrobili jsme ptačí krmítko, do kterého pravidelně sypeme ptáčkům zrní. O přírodě v zimě jsme si povídali, četli v encyklopediích.
Zima se s námi pomalu loučí. Nevadí – čekají nás přece jarní výzvy s Lesem ve škole. Renáta Krupová