596 711 769 |  skola@zsdvorskeho.eu |   B. Dvorského 1049/1, Ostrava-Bělský Les, 700 30 | IČ: 70978352

↓  menu ↓ 

Naši žáci a pan ředitel Kosík se setkali s lotyšským prezidentem

Setkání se zúčastnili žáci partnerských zemí – Lotyšska, Řecka, Turecka a České republiky. Žáci měli při této příležitosti možnost klást panu prezidentovi otázky.

Mezi dotazy byla například otázka, co podle pana prezidenta dělá žáky šťastnými. Prezident zdůraznil, že podpora mimoškolních aktivit je klíčovým prvkem štěstí pro žáky. Z vlastní zkušenosti uvedl, že pro něj osobně bylo radostné zkoumání věcí mimo standardní vzdělávací program, zejména setkávání s lidmi z různých komunit a seznamování se s jinými kulturami.

Otázka dalšího žáka zněla, co by udělal ve své funkci jinak, zda udělal nějaké chyby. Pan prezident odpověděl malým zamyšlením: Politici chyby nedělají, politici chyby napravují. Na druhé straně uvedl, že on sám by přece jen řešil jinak pandemickou situaci.

Našeho žáka Matěje Uhráka zajímal hlavní cíl Edgarse Rinkēvičse v pozici prezidenta. Ten jasně definoval svůj hlavní cíl v prezidentské pozici – podpora bezpečnosti země a její prosperita. Tyto hodnoty považuje za klíčové pro úspěch a štěstí občanů.

Pokud vás zajímá konkrétní odpověď na otázku naše žáka, podívejte na náš Facebook, kde najdete záznam části besedy.              K. Hajná, J. Goj