596 711 769 |  skola@zsdvorskeho.eu |   B. Dvorského 1049/1, Ostrava-Bělský Les, 700 30 | IČ: 70978352

↓  menu ↓ 

Pojedeme do Lotyšska – Projekt Children of a Green World

Čtyři děti a dva pedagogové naší základní školy se chystají na dobrodružství a vzdělávání, které je zavede na cestu do země lesů a zvířat. Od 8. do 15. října se vydají do Rigy v Lotyšsku, a to díky projektu Erasmus+ s názvem „Children of a Green World“. Hlavním tématem této LTT (learning teaching training) návštěvy je obnova lesů, fauna a flóra. Nejen naši a lotyšští žáci, ale taktéž partneři z Řecka, Turecka a Španělska budou mít šanci zanechat za sebou díky tomuto projektu udržitelnější stopu.

Jak to celé bude probíhat?
Naši školáci budou mít svůj základní tábor v srdci Lotyšského hlavního města, Rigy. Odtud budou každý den dojíždět do školy Adazi, kde budou nasávat vědomosti o životním prostředí a jak ho chránit. Kromě toho je čeká:
• Ukázková hodina vytvořena Lotyšskou partnerskou školou
• Tvoření učebního materiálu
• Prohlídka a poznávání školy Adazi, hlavního města Rigy, národního parku Kemeri, národního muzea, hradu Sigulda
• Ochutnávka místní kuchyně a mnoho dalšího

Toto dobrodružství má velký význam pro naše žáky i pro naši planetu. Pomáhá jim rozšířit obzory, pochopit výzvy, kterým čelíme v oblasti životního prostředí, a nabízí jim nástroje, jak se stát aktivními ochránci naší zelené planety. Doufáme, že tato cesta do Rigy bude nejen nezapomenutelnou zkušeností, ale také krokem k lepší budoucnosti pro nás všechny.
David Sobek