596 711 769 |  skola@zsdvorskeho.eu |   B. Dvorského 1049/1, Ostrava-Bělský Les, 700 30 | IČ: 70978352

↓  menu ↓ 

Výlet 9. B

V úterý 23. 5. se 9.B, za doprovodu pana učitele Pracného a Ošmery, vydala na Velký Javorník v Beskydech.
Cesta tam nebyla vůbec náročná, měli jsme sraz v 7:30 před Billou u naší školy, poté jsme jeli MHD na vlakovou stanici Ostrava-střed, kde jsme jeli vlakem až do Frenštátu pod Radhoštěm.
Čekal na nás necelý 3 hodiny dlouhý výšlap až na vrch Velkého Javorníku, kde jsme s už tak namoženýma nohama ještě vystoupali na rozhlednu a kochali se výhledem na okolní vesnice a krásnou krajinu. Na vrchu taktéž stojí menší hospoda, kde si většina žáků koupila pití a společně jsme asi hodinu poseděli.
Celý výlet šel zatím podle plánů, dokud jsme cestou dolů nenarazili na bouřky, silné deště a kroupy, to přitom ještě půl hodiny zpět byl “pařák”. Avšak díky instrukcím od pana učitele den předem, abychom si raději vzali pláštěnky, jsme ten déšť nějak přežili (až na boty, ve kterých měl každý snad víc vody než samotného chodidla). Vlakem jsme opět jeli zpět do Ostravy a okolo 17:30 dorazili poblíž naší školy.     D. S. Čapka