596 711 769 |  skola@zsdvorskeho.eu |   B. Dvorského 1049/1, Ostrava-Bělský Les, 700 30 | IČ: 70978352

Vánoční jarmark byl krásný, dík patří všem jeho tvůrcům i návštěvníkům

Letošní Vánoční jarmark je za námi. Čím byl ve srovnání s jarmarky v minulých letech jedinečný? Vůbec poprvé jsme jej zahájili vystoupením pěveckých sborů a zpěvem koled – jako součást akce Česko zpívá koledy – jsme jarmark také ukončili. Výjimečné bylo rovněž množství návštěvníků. Takové davy lidí proudící do školy lze srovnat snad jen se slavnostním otevřením multifunkčního hřiště v minulém roce. Pestrost a krásu výrobků, které se na jarmarku prodávaly, vám nejlépe popíšou fotky nacházející se níže v tomto článku. Nezbývá než poděkovat všem, kteří se na realizaci naší tradiční akce podíleli, a samozřejmě také všem, kteří na ni zavítali. Díky za to, že se letos jarmark tak báječně povedl! Vaše škola

Participativní rozpočet: Vyhráli jsme, děkujeme!

Je to skvělá zpráva těchto dní, milí přátelé. Náš návrh Sportovní hřiště s horolezeckou stěnou v rámci projektu Náš Jih zvítězil v hlasování občanů a obvod jej tak bude v příštím roce realizovat. Chtěli bychom velmi poděkovat všem, kteří pro naši myšlenku hlasovali. Níže najdete odkaz na stránku projektu s celkovými výsledky hlasování a připomenout si můžete také detaily našeho návrhu. Vaše škola

Podzimní modelářská soutěž Pohár Kyjovské radnice: 10 medailí a 2. místo v klubech!

Modely našich žáků se v září účastnily soutěže papírových modelů s mezinárodní účastí v DDM Kyjov.
Povedlo se nám získat 10 medailí a 2. místo v kategorii modelářských klubů, kdy lepší bylo jen SVČ Brno Lužánky a za námi se umístil DDM Větrník Liberec. Mezi naše nejlepší patřili Dominik Škuca (3 x 1. místo a Daniel Blažek 2 x 3. místo). Dále získali bronzové medaile Martin Kunzl, Marek Pracný, Richard Pracný, Jan Zielinski a Lukáš Balnar. Martin Svoboda, vedoucí našich modelářů

Hostili jsme Okresní kolo v přespolním běhu – více než 300 žáků z 16 škol!

Oslava běhu, tak by se dalo nazvat Okresní kolo v přespolním běhu, které se konalo na naší škole dne 5. října. Za svitu slunce se základního kola zúčastnilo na 330 žáků ze 16 ostravských škol. V každé kategorii vítězné družstvo postupovalo do krajského finále. I my jsme měli svá želízka v ohni. A jaké byly výsledky? To si přečtěte níže a podívejte se taky na fotky!

Projekt START: aktivity z knihy o ekologii

Výstupem mezinárodního projektu START byla kniha o ekologii (Zítřek: klimatická změna a emoční pohoda dětí), která má sloužit jako pomůcka pro učitele, ukázat jim, jak lze ekologii učit a jaké aktivity je vhodné pro děti zvolit. Testovali jsme několik aktivit v průběhu celého školního roku 2021/2022 v pátých třídách i na škole v přírodě. Níže si o tom můžete přečíst více, podívejte se taky na fotky i knihu o ekologii, kterou po rozkliknutí článku najdete v odkazu na PDF dokument.

Jsme úspěšní v získávání financí z projektů. Aktuálně čerpáme peníze na digitální technologie

Škola získala z MŠMT finanční podporu z prostředků v rámci Národního plánu obnovy, a to ze státního rozpočtu – Nástroje pro oživení a odolnost, konkrétně na digitální technologie. Z těchto financí budou nakoupeny robotické a programovatelné digitální učební pomůcky, softwarové vybavení a on-line aplikace, digitální zařízení s příslušenstvím, 3D tiskárny a digitální mikroskopy. Níže najdete odkaz na článek v PDF. Renata Horáková